linkedin icon - svg
twitter icon - svg
email icon - svg
info@samandezh.com
telephone icon - svg
تلفن: 91-26202689-021
English
english language icon - png
Saman Dezh Logo
Search Icon - svg

شهر خورشیدی

با توجه به ناحیه ای که کشور ایران در آن قرار دارد و وفور انرژی خورشیدی در بیشتر فصول سال در اکثر نقاط کشور ، استفاده بهینه از انرژی خورشیدی با توجه به صرفه اقتصادی و جنبه محیط زیستی آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

ساخت و نصب اسکلت فلزی
در آمریکا شهری ساخته شده است که 100 درصد انرژی مورد نیازش را از خورشید تامین می کند .
شرکتی موسوم به Kitson & Partners پروژه جاه طلبانه شهری که 100 درصد انرژی مورد نیازش از خورشید تامین می شود را از سال 2006 آغاز کرده و حالا مدیر عامل آن می گوید : کمتر از یک سال دیگر نخستین گروه از ساکنان این شهر در خانه های خود مستقر می شوند تا زندگی جدیدی را تجربه کنند.
این شهر فوق مدرن که می توان آن را پایدار ترین شهر دنیا به شمار آورد در ایالت فلوریدا واقع شده که زمین آن به قیمت چند صد میلیون دلار از شخصی خریداری شده و حالا برای ساخت شهری جدید و متفاوت به کار رفته است.
برق مورد نیاز ساکنین این شهر از تاسیسات تولید برق خورشید 74.5 مگاواتی تامین می شود.
خانه ها و ساختمان های اداری و تجاری که در این شهر ساخته می شوند مجهز به پیشرفته ترین سلول های خورشیدی هستند تا از این طریق آن دسته از افرادی که برق پاک بیشتری نیاز داشته باشند بتوانند آن را به دست آورند.
گذشته از استفاده از انرژی خورشیدی مقامات این شهر در نظر دارند تا با کنار گذاشتن رانندگی به معنای شناخته شده آن ، از سیستم نوینی استفاده کنند که مبتنی بر اپلیکیشن  Uber است. در این سیستم نوین از خودرو های کرایه ای برای جابجایی استفاده شده و جالب اینکه در اختیار قرار گرفتن خودرو به این شکل به طرز کاملا هوشمند خواهد بود.
مقامات این شهر اعلام کرده اند که این پروژه را با توجه به نحوه به کار گیری خودرو های برقی و خودکار می سازند.
پس از تکمیل شدن این شهر 19 هزار و 500 نفر در فاز نخست و در نهایت 50 هزار تن در آن ساکن خواهند شد.


# انرژی خورشیدی # شهر خورشیدی # ساخت اسکلت فلزی # نصب اسکلت فلزی # سازه فلزی # سامان دژ پارس